Svet-Stranek.cz
oddíl kopané - dorost
Lokomotiva České Budějovice

Vyhodnocení sezony 2009/2010:oddíl kopané - dorost

Vyhodnocení sezony 2009/2010

Podrobné vyhodnocení kategorie mladšího a staršího dorostu, jednotlivců a mužstev....
Hodnocení jarní části sezony - st. dorost:
Starší dorost obsadil konečné 6. místo v tabulce a přes hráčské oslabení kádru v zimní přestávce uhájil podzimní postavení. Mužstvo se nevyhlo velmi nevyrovnaným herním výkonům, což bylo ovlivněno častými improvizacemi v sestavě i v jarní části (obnovené zranění Roberta Fošuma, výpomoc Michala Rossmanna v mužích), konečné umístění je vzhledem k těmto skutečnostem zřejmě spravedlivé. Před jarní částí soutěže bylo největším otazníkem po odchodu Fandy Ohrazdy složení obranné řady a ani v útočné fázi se hráčům nedařilo jako na podzim, zastoupit Michala Rossmanna a z větší části zraněného Roberta Fošuma se příliš ostatním hráčům nepodařilo. S předvedenými výkony panovala spíše spokojenost, na druhou stranu se stála být komplexem budějovická derby, ve kterých mužstvo uhrálo hubeňoučký bodík....Tradičně se dařilo proti Milevsku, Soběslavi a J. Hradci, s předními celka soutěže to ale slavné nebylo a v daném složení je špička krajského přeboru bohužel zatím herně někde jinde....
Individuálními výkony překvapili kromě Michala Rossmana i Michael Djurov a v jarní části se k výborným výkonům rozchytal brankář Milan Vaňas, vyplnit díru se z části podařilo i na stoperu, kde potřebuje David Kneys více herní praxe na tomto postu. Srdcem mužstva byli tradiční bojovníci Míra Baloun a Filip Kapoun, hodně byl vidět i většinou nejmladší hráč na hřišti Tomáš Tauber. Trochu za očekáváním na jaře zůstali především odchovanci budějovické Slavie David Skála a Honza Marek. Věřme, že přecházející hráči do kategorie mužů se i zde uplatní a splní očekávání, těm co budou nadále hájit barvy v kategorii staršího dorostu přejeme minimálně stejné postavení v tabulce a vyšší herní výkonnost, na kterou mužstvo má, pokud přidá větší bojovnost a patřičnou vůli. Změna v této kategorii přišla i v trenérském obsazení, odcházejícího Luboše Zabilku nahradí dosavadní trenér mladšího dorostu Pavel Tauber.
Hodnocení jarní části sezony - ml. dorost:
Mladší dorost obsadil konečné 11. místo a potvrdil tak i přes výrazné podzimní oslabení podzimní postavení. Mužstvo se prezentovalo v této věkové kategorii zřejmě nejmladším kádrem v krajském přeboru, který v drtivé většině tvořila na jaře parta ročníku 1994. Mužstvo již sporadicky doplňovali posunutí hráči ročníku 1993, kteří pravidelně nastupovali za starší dorost. I proto je velkým příslibem další ročník, kdy by hráči v této kategorii měli být vyhranější a zkušenější, navíc přechází do této kategorie velmi kvalitní ročník 1995, který v krajském přeboru starších žáků obsadil 3. místo a z této kategorie se přesouvá i trenér Josef Tauber.
Suverénně nejlepším hráčem mužstva byl Tomáš Tauber, který svou univerzálností vzhledem ke kvalitě jednotlivých soupeřů hrál na více postech. Velmi výrazný herní pokrok byl vidět na Honzovi Květounů a oživením mužstva byl i zimní příchod Tomáše Gažáka. Co se výsledků týká, dobrý zápas mužstvo sehrálo zejména ve Čtyřech Dvorech a s českobudějovickou Slavií, povinná vítězství, která byla přesto výrazně vysoká, mužstvo uhrálo s celky ze suterénu tabulky. Věřme, že mladší dorost díky zkvalitnění kádru bude v příští sezoně atakovat přední místa v tabulce a bude předvádět solidní herní výkony, o což především v této věkové kategorii jde.
-----
Hodnocení podzimní části sezony - st. dorost:
Mužstvo se po podzimní části soutěže umístilo na 6. místě v krajském přeboru s bilancí 8 výher, 3 remíz a 5 proher při aktivním skóre 35:27, uhrálo tak 27 bodů.
Aktivně do hry zasáhlo celkem 25 hráčů, z nichž někteří, z řad mladších, vypomohli pouze při velké absenci v jednom utkání.
Start do podzimní části se povedl a mužstvo v úvodních třech zápasech uhrálo 7 sedm bodů, poté vinou absencí ale utrpělo dva těžké debakly na Rudolfově a s Roudným a vzhledem k rozpoložení neuhrálo bod ani v následném utkání v Písku, kde bylo zcela určitě na vítězství. Herní nevydařené prokletí mužstvo zlomilo v J. Hradci, kde vysoko zvítězilo. Sice poté prohrálo se Čt. Dvory, které zřejmě předvedly nejlepší výkon ze všech účastníků a ztratilo vinou tragické koncovky s Břilicemi za remízu 2:2, v závěru soutěže se ale třemi výhrami v řadě posunulo do lepšího středu tabulky.
V podzimní části mužstvo sužovala zranění a sestava se zkompletovala až v závěrečných zápasech, i proto je umístění celkem adekvátní herním možnostem hráčů. Při kompletním stavu je jistě schopno v jarní části potrápit mužstva ze samotné špičky tabulky.
Nejlepším střelcem podzimu byl Michal Rossmann, který tak nahradil dlouhodobě zraněného střelce z loňské sezóny Roberta Fošuma, nejlepším hráčem byl vyhodnocen střední záložník Míra Baloun, největší výkonnostní vzestup za poslední půlrok zaznamenal Michael Djurov.
V brance se střídala vyrovnaná dvojice Milan Vaňas - David Prokeš, které rovnocenně nahradil při jejich absencích Kuba Štěch, k výborným výkonům se v závěru rozehrála obranná řada v čele s Fandou Ohrazdou. Záložní řada působila konsolidovaně, v útoku mužstvo spoléhalo na útočnou dvojici Michal Rossmann - Michael Djurov.
Nejlepší tréninkou docházku zaznamenal Michal Rossmann, který ale jednou zapůsobil i negativně - zbytečnou červenou kartou.
Věřím, že mužstvo naváže na závěrečné poslední výkony a pokud k tomu použije i větší kolektivní pojetí, určitě má předpoklady k odehrání kvalitních zápasů v jarní části soutěže.
Ankety na stránkách:
nejlepší hráč - podzim 2009 - František Ohrazda - 29 hlasů
nejlepší hráč - FK Rašelina Soběslav - Michael Djurov - 15 hlasů
nejlepší hráč - FK Vodňany - Michal Rossmann - 8 hlasů
nejlepší hráč - FC ZVVZ Milevsko - Michal Rossmann - 19 hlasů
nejlepší hráč - SK Rudolfov - Jan Samec - 12 hlasů
nejlepší hráč - Malše Roudné - Matěj Novotný - 9 hlasů
nejlepší hráč - FC Písek "B" - Michal Rossmann - 12 hlasů
nejlepší hráč - FC Bechyně - Michael Hruška - 9 hlasů
nejlepší hráč - Slovan J. Hradec - Michal Rossmann - 9 hlasů
nejlepší hráč - SK Čtyři Dvory - Jakub Štěch - 25 hlasů
nejlepší hráč - SK Slavia ČB - Miroslav Baloun - 9 hlasů
nelepší hráč - Slovan Břilice - Filip Kapoun - 13 hlasů
nejlepší hráč - FK Olympie Týn - Pavel Tauber - 11 hlasů
nejlepší hráč - FK Tábor - František Ohrazda - 8 hlasů
nejlepší hráč - FK Borek - Michael Djurov - 13 hlasů
nejlepší hráč - Spartak S. Ústí "B" - Michal Rossmann - 11 hlasů
nejlepší hráč - FC ZVVZ Milevsko - František Ohrazda - 12 hlasů
Hodnocení podzimní části sezony - ml. dorost:
Mužstvo se po podzimní části soutěže umístilo na 11. místě v krajském přeboru s bilancí 6 výher, 1 remíz a 8 proher při aktivním skóre 47:39, uhrálo tak 19 bodů.
Aktivně do hry zasáhlo celkem 24 hráčů, z nichž někteří, z řad starších žáků, vypomohli pouze při velké absenci v jednom utkání.
Mladší dorost podával v průběhu podzimní části velmi nevyrovnané výkony, což se projevilo i na výsledcích, které byly jako na houpačce. Nejlepší výkony předvedl v Táboře a v Písku, kde dokázal v obou zápasech strhnout vítězství na svou stranu i přes oslabení o vyloučené hráče a podal kolektivní výkony s patřičným nasazením. I přes prohru byl vyrovnaným soupeřem J. Hradci, který vede po podzimní části soutěže tabulku a zle ho potrápil. Naopak největší propadáky předvedli hráči na Borku, Rudolfově a doma s Roudným.
V podzimní části se mužstvo může pochlubit i skutečností, že bylo jedním z nejmladších celků krajského přeboru soutěže, neboť někteří hráči ročníku 1993 byli přeřazeni do staršího dorostu, a tak v soutěži převážně nastupují hráči ročníku 1994, což skýtá větší záruku vyhranosti všech hráčů věkové kategorie dorostu.
Nejlepším střelcem podzimu byl Tomáš Tauber, spolehlivé výkony podával v brance Honza Luxík, ve středové řadě se nejvíce dařilo dvojici Honza Květoun - Petr Novák. Znát byla i účast hráčů v některých zápasech, kteří i přes přeřazení do staršího dorostu vypomáhali svým vrstevníkům, jimž bylo kvarteto Michael Djurov, Matěj Novotný, David Kneys a David Maliňák.
Mladší dorost se zároveň musel vyrovnat i s některou nedisciplinovaností hráčů a v průběhu podzimu obdržel čtyři červené karty, což jistě stojí za zamyšlení...
Do jarní části sezóny mladší dorost vstoupí s cílem získávat další zkušenosti v této kategorii a pokud uplatní patřičné nasazení a bojovnost ve všech utkáních a vyvaruje se herní nekázně, určitě půjde tabulkou vzhůru i přes značně mladé mužstvo, které v této kategorii nastupuje.
Ankety na stránkách:
nejlepší hráč - podzim 2009 - Petr Novák - 29 hlasů
nejlepší hráč - FK Rašelina Soběslav - Jan Luxík - 13 hlasů
nejlepší hráč - FK Vodňany - David Kneys - 8 hlasů
nejlepší hráč - FC ZVVZ Milevsko - Michael Djurov - 9 hlasů
nejlepší hráč - SK Rudolfov - David Maliňák - 10 hlasů
nejlepší hráč - Malše Roudné - Stanislav Nechuta - 6 hlasů
nejlepší hráč - FC Písek "B" - Tomáš Tauber - 12 hlasů
nejlepší hráč - FC Bechyně - Matěj Novotný - 16 hlasů
nejlepší hráč - Slovan J. Hradec - Matěj Novotný - 9 hlasů
nejlepší hráč - SK Čtyři Dvory - Tomáš Tauber - 11 hlasů
nejlepší hráč - SK Slavia ČB - Adam Maliňák - 13 hlasů
nejlepší hráč - Slovan Břilice - Petr Novák - 8 hlasů
nejlepší hráč - FK Olympie Týn - Adam Fošum - 3 hlasy
nejlepší hráč - FK Tábor - Petr Novák - 30 hlasů
nejlepší hráč - FK Borek - Jan Květoun - 10 hlasů
nejlepší hráč - Spartak S. Ústí "B" - Petr Novák - 7 hlasů
nejlepší hráč - FC ZVVZ Milevsko - Adam Fošum - 5 hlasů